Humb jeten 21 vjecarja ne Greqi pasi e aksidentoi makina

Nje lajm i hidhur vjen nga Greqia ku mesohet se diten e sotme ka humbur jeten nje vajze shqiptare.

21 vjecarja eshte perplasur ne stacionin e autobuzit. Ajo eshte perplasur dhe eshte hedhur ne ajer 25 metra dhe me pas ka humbur jeten.

Deshmitaret e ngjarjes jane shprehur se:

“Ne zbritëm dhe pamë se çfarë ndodhi. Kishte një zhurmë të madhe. Ishte si tërmet! Nuk ka fjalë, çfarë të them. Humbëm një nga fqinjët tanë më të mirë. Pashë makinën në oborrin tim dhe gruaja u hodh 25 metra. Nuk e pashë fare vajzën. Të dyja prisnin të shkonin në Veria. Shoferi tha se kishte marramendje”, tha një banor, duke përshkruar pamjet tronditëse që ka parë.

“Vajza po priste këtu në stacionin e autobusit për të shkuar në spital për të parë tezen e saj. Ajo ishte duke studiuar për infermieri”.