Home TE NDRYSHME Hiqni dorë nëse doni…, Rama del urgjent me thirrjen e fortë për...

Hiqni dorë nëse doni…, Rama del urgjent me thirrjen e fortë për gratë

231
0

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ne Twitter me nje postim per greven e grave naftetare te Ballshit, per te cilat ai thote se duhet ta nderpresin greven dhe se eshte i gatshem te ulet me to ne diskutime per te gjetur nje zgjidhje per problemin.

“U përsëris naftëtarëve të Ballshit që greva e tyre është e panevojshme, sepse unë jam me ta dhe qeveria është e tyre! Ne jemi plotësisht të ndjeshëm ndaj hallit të tyre që është edhe halli ynë dhe është absurde që hallin t’ua qajnë ata që ua shkaktuan!

I ftoj vëllazërisht ta ndërpresin grevën dhe jam i gatshëm të ulem e të bisedoj me ta për këtë hall të përbashkët, por jo kështu! Kështu jo, sepse presionet e ultimatumet nuk funksionojnë në asnjë familje dhe punëtorët e Ballshit nuk bëjnë përjashtim nga ky parim i panegociueshëm!”