Gruaja sjell burrin në “Shihemi në Gjyq”, dhe i kërkon ta lërë shtatzënë duke…

0
486

Kesaj jave pjese tek rubrika ‘Shihemi ne gjyq’ ka qene nje cift i cili mes tyre ka shqetesimin e ardhjes ne jete te nje femije.

Ata kane 5 vite te martuar dhe gruja tashme i kerkon bashkeshortit te heqi stresin sepse ajo deshiron te kete nje femije dhe koha i kalon.

Pranvera dhe Edmondi duan shume te kene femije por sipas Pranveres i gjithe problemi eshte se burr i saj ka shume stres.

Te dy pranojne se edhe doktoret u kane thene qe cdo je eshte ok dhe cdo gje ndodh prej stresin.

Keshtu nisur nga fjalet e doktorave graja cdo here i thote te shoqit largoje stresin se nuk behemi dot me gemije keshtu.

Mirepo Edmondin duket se e shqeteson pak nje martese e meparshme nga e cila ai ka edhe nje djale te cilin ish gruaja nuk ja jep as ta takoje prej 5 vitesh,

Prej kesaj ngjarje Edmondi duket se ka vene stres dhe po i ndikon ne shtatezanine e bashkeshortes.

Ja nje pjese nga biseda e tyre:

Ardit Gjebrea: Cili është problem?
Pranvera: Problemi është se ne kemi 5 vite që jemi bashkë dhe kemi shkuar tek doktorat më të mirë për të ngelur shtatzënë, por doktorët kanë thënë që e keni vetëm nga stresi sepse jeni të dy të shëndetshëm.

Edmoni: Doktorët kanë ngritur duart lart, ne jemi shumë ok të dy, por fëmija nuk po vjen. Ne po luftojmë shumë që të fëmija të vijë, doktorët na kanë thënë që hiqni stresin.

Pranvera: Nuk po më ndihmon Edmondi, të heqë stresin.
Edmondi: Unë mendoj shumë për ty, unë të kam zemër dhe shpirt.
Pranvera: Ka 3 muaj që ish-bashkëshortja nuk ja jep djalin Edmondit, ka 6 vite që merret me gjyqe, por nuk po fiton asnjë gjë. Këto 3-4 jemi larguar më shumë.
Edmondi: E gjithë puna është stresi, nuk është se unë nuk përpiqem apo nuk bashkëpunoj tek kjo pjesë zonja Eni. Pranvera duke dëgjuar atë llafin e doktorit se kjo është vetëm stres asgjë tjetër, më qepet e më thotë që largoje stresin se ti ke ngarkesë. Unë kam ngarkesë, por nuk ikën stresi ashtu siç e kërkon Pranvera, thjesht dua të më japë pak kohë.

Pranvera: Unë nuk mundem se më ikën mosha