Gazetari Arian Çani bën deklaratën e papritur: Shyqyr na e hoqi qafe Rama atë Pandeli Majkon se nuk durohej

0
242

Gazetari Arian Çani kishte të ftuar këtë të premte në emisionin e tij “Zonë e Lirë” deputeten e PS-së Elisa Spiropali ku tha se e kishte parashikuar një fitore të PS dhe se ajo nuk ishte fitorja e partisë, por e shtetit që ka nga pas.

“Që fituat, fituat. Bravo ju qoftë. Fitoi shteti, jo partia. E bëtë edhe me emërime në administratë. Ja çfarë më shkruan një sms: “Çani, në karrigen time janë ulur 3 të tjerë këtë muaj. Ulemi të gjithë nga 3 orë”.

Fitorja juaj ka qenë pas një punë kapilare. Nuk ka çudita. Ju nuk keni vj edhur ditën e zgjedhjeve. Unë flas për mënyra dhe taktika më herët. Rama na bëri një gjë të mirë për interes publik. Na hoqi qafe atë Pandi Majkon se ai nuk dur ohej”, tha Çani për Zonë e Lirë.