Gati çadrat! Moti merr kthesën e papritur, si parashikohen ditët e ardhshme

0
375

Ditët e enjte dhe e premte do të karakterizohen nga mot i paqëndrueshëm.

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme është bërë nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Përgjithësisht në qendër e veri do të mbizotërojnë vranësirat e ndërsa në jug dhe kthjellime.

Reshjet e shiut do të jenë të karakterit të shtrëngatave lokalisht dhe me rrufe në veriperëndim.

Duke ditur që jemi në stinën e pranverës reshjet kanë karakteristikë të nisin në orët me temperatura në rritje dhe përfundimi i tyre vjen i menjëhershëm.

Era do të mbizotërojë nga kuadrati i jugut e lehtë e përkohësisht mesatare. Valëzimi i forcës 3 ballë.