Gafa e radhës serish Rudina Magjistari, shikoni se cfare i thotë Veliajt

0
701

AJo nje nga moderatoret me te mira dhe me te dashur. Si gjithmon e dashur per publikun Rudina Magjistari nuk ndalet me fjalet e saj te bukura me kuptim te dyfisht, teksa ka intervistuar sot kryebashkiakun e Tiranës, Veliaj.

Teksa Veliaj i bëntë reklamën vetes për rindërtimin e shkollës “Sami Frashëri”, të dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit Magjistari tha se shkolla “Sami Frashëri ka patur shumë fat” që është go.ditur nga tërmeti, duke nënkuptuar që falë tërmetit, shkolla e re do të jetë më e mirë dhe kjo fjale ka bere qe ajo te shkaktoj nje lapsus te vogel.

Ja se si u shpreh Rudina“Shkolla Sami Frashëri dy herë me fat ëëë? Një herë që të kishte ty nxënës dhe një herë që u trondit nga tërmeti, sepse do të duan të gjitha shkollat të behen si Sami Frashëri…“, tha Rudina.