Femija 2 vjec humb jeten ne spitalin e Elbasanit pasi mori mjekimin e gabuar.

Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne Elbasan ku mesohet se femija 2 vjec ka humbur jeten nga mjekimi i gabuar i mjekut.

Ngjarja ka ndodhur ne 19 janar te vitit 2022 dhe familjaret kerkojne drejtesi pasi doktori qe i dha femijes ilacet ndodhet ne pune.

Doktori e mbushi nje recete plot me ilace dhe pasi e vizitoi vazjen e vogel dhe i tha qe nuk ka gje.

Por kur vajza shkon ne shtepi behet keq dhe dhe e coj ne spital me temperature 36.7 dhe pasi i behet serum vajza nderron jete.

Edhe pse ka kalur 1 vit e 8 muaj familjaret kerkojne drejtesi nga kjo ngjarje.Shiko.news