Familja shkon ne piknik shiko cfare ben ariu i ulet ne tavoline dhe…video

0
354

Çfarë do të bënit nëse takonit një ari të madh të egër në pyll? do te vraponi apo qëndroni me te?Kjo eshte nje nga videot me te bukura kur shikohet se ariu po vjen ne tavoline dhe po ha se bashku me disa njerez qe kane dalur per piknik.

Keshtu ka ndodhur me nje familje në Deep Creek, Maryland ku të katër anëtarët e familjes po bënin një piknik rastësor në tryezën e ngrënies dhe një ari i zi i egër erdhi për t’u bashkuar në ‘parti’.

Çuditërisht, nuk ka tension në video. Katër anëtarë të familjes u pa që po relaksoheshin dhe e trajtonin ariun e egër si anëtari i familjes së tyre dhe një djalë madje e ushqeu ariun me sanduiç me gjalpë kikiriku, dhe ariu dukej se e shijonte momentin dhe ngadalë hante ushqimin me ‘bandën’.

Te gjithe jane cuditur me sjelljen e ariut si kurr me pare qe ha ne mes te njerezve pa e prishur terezin.

Të shohësh arinj mund të jetë shumë e këndshme por ju duhet te jeni te kujdesshem sepse ariu eshte nje kafsh e eger dhe nuk i zihet bes.

Po nese ju do te shikonit nje ari cfare do te benit?

Do te iknit me vrap?

Do e filmonit?

Apo do i jepni ushqim?

Per me shume shikoni videon: