Ermal Fejzullahu del me deklaratene e parpritur per ata kengetare qe jane pa pune

0
336

Ermal Fejzullahun eshte perfshir ne nje debat te nxehte me kolegët e tij dhe ata kane reaguar masivisht për pakësimin e punës pas ndalimit të muzikës nga qeveria ku njhe pjese e tyre kane ngelur pa pune deri sa gjendja te stabilizohet.

Ermali tha: “Kolegët e mi janë ligështuar, sepse nuk kanë pasur shumë punë, por përderisa në trojet e Kosovës dhe të Shqipërisë ka shumë të varfër, për ne është shumë turp të na dëgjojë kush duke u ankuar, e duke thënë nuk kemi punë.

Është turp prej Zotit, kështu që ne të bëjmë maksimumin tonë e t’i kënaqim ata.

Ndaj duhet te jemi te durueshem ne keto kohe te veshtira.