Eni Vasilit i ndodh incidenti në mes të emisionit, situata del nga kontrolli

0
473

Kreu i Nismës Thurje, Endri Shabani, është larguar nga studio e Open në Top Channel mbrëmjen e sotme, pas një debati me moderatoren e emisionit, Eni Vasili.

Sipas Shabanit, ai nuk mori kohën e duhur për të folur në emission dhe se nuk iu la të mbaronte arsyetimin.

“Po më lër të mbaroj fjalinë tani, se kam 30 minuta pa folur,” tha Shabani.

“Po ja prit t’i japim dhe fjalën …,” tha Vasili.

“Po ç’është kjo punë që s’më lini të mbaroj,” tha Shabani dhe më pas hoqi mikrofonin dhe u largua.

Kujtojmë se, Nisma Thurje arriti të marrë mbi 10 mijë vota në zgjedhjet e 25 prillit por jo të mjaftueshme për të prodhuar një mandat deputeti në Kuvendin e ri të Shqipërisë.

Para se të largohej nga studio, Shabani u shpreh se partitë e vogla kanë pasur nevojë ekstreme që elektorati i tyre të njihej.