E mbani mend ne film ‘shoku ynë Tili’ që nuk linte prapësi pa bërë? Por ja si duket ai tani dhe ku jeton

0
1039

Aktori shume i dashur i asaj kohe që interpretoi rolin e Tilit ne filmin shqiptar quhet Arben Latifi i cili do të mbetet një nga ikonat e kinematografisë shqiptare, megjithese karriera e tij përfundonte në vitin 1984 me rolin e Ilirit në filmin “Lundrimi i parë”.

Por te kujtojme se nga koha kur u xhirua filmi (1981) kanë kaluar 39 vjet dhe Tili nuk është më ai djali i vogël që ne kujtojmë.

Aktori Latifi, prej vitesh jeton në Gjermani por vazhdon të mbajë ngjyrën e flokëve bjond edhe pse jo natyrale, por ai duket vërtetë në formë dhe shumë trendy.