E fundit/Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitude 2.3 i shkallës Rihter është regjistruar para pak minutash në Shqipëri

Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në detin Adriatik 34 kilometër larg qytetit të Durrësit

Thellësia fokale mendohet të ketë qenë 2 kilometër nën sipërfaqen e tokës

Diten e sotme dhe ne Greqi eshte ndjer nje termet me magnitud te lehte.