Dy lëkundje tërmeti në Durrës diten e sotme ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

0
398

Diten e sotme jane regjistruar dy lekundje sizmike ne rrethin e Duuresit me epiqender ne Adriatik por cdo gje ka shkuar ne paqe

Sipas faqes europiane të tërmeteve, lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.5 dhe 2,1 dhe me epiqendër detin Adriatik.

Sipas qytetarëve që kanë bërë reagimet e tyre pas tërmetit në faqen e EMSC, tërmeti i pare është ndjerë por nuk ka zgjatur shumë. Ai ka qenë 10 kilometër në tellësi të tokës dhe nuk ka pasur probleme

Ja dhe komentet.
“U ndje sa na zgjoi nga gjumi. Sukth”, shkruan një qytetar. “O zot..filloi prap..jemi bo me hije”, shkruan një tjetër.

“E ndjeva por nuk ishte shume I forte 3.5 mo.” “Zot na ruaj” “Pak seconda po u ndje mir.” “U ndie shum por pak sekonda.”