Dëborë, shi dhe temperatura deri në -1 gradë Celcius ja si ndryshon moti

Vendi ynë vijon të jetë në ndikimin e motit të vranët në pothuajse gjithë ditën.

Parashikohet që vranësirat të krijojnë mundësi për shira të paktë dhe të izoluar në ultësirën perëndimore, ndërsa në zonat malore do të ketë shfaqje të flokëve të dëborës. Por gjithashtu gjatë ditës në territor priten dhe intervale me kthjellime.

Temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes, por do të vijojnë të ulen në mesditë duke u lubatur nga -1°C deri në 15°C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtēsi mbi 40 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar dallgëzim mbi 3 ballë.

Pritet qe java te kete reshje shiu dhe debore ne vende malore.