Çudirat nuk kanë fund! Shqiptari mbaron pushimet dhe niset për në Gjermani, por ndalohet në Hungari dhe ja cfare i ndodh

0
489

Perimet shqiptare jane nga me te shijshmet ne bote kur jane bio dhe te gjithe duan ti kene pas vetes ndaj te gjithe emigrantet kur kthehen ne vendin tone duan ti marrin me vete .

Por pasi pushimet mbaruan tanimë kanë nisur të kthehen në vendet ku jetojnë por cudirat e tyre nuk kanë fund!

Shqiptari mbaron pushimet dhe niset për ne Gjermani por bagazhin e makines e kane mbushur me speca dhe lakra per ti ber turshi ne vendin ku jeton.

Ne disa fotografi të dërguar nga ata tregojnë se si një bashkatdhetarë kishte marrë disa thasë me speca dhe ishte nisur për në Gjermani, mirëpo në pikën kufitare në Hungari, është ndaluar dhe është detyruar t’i hedhë ata në shportën e mbeturinave.

Megjithate Zoti u ruajt emigrantet Shqiptar sepse ata jane shprese per ne.