Home TE NDRYSHME Covid i merr je tën anëtarit të njohur të “Grupit X”, Dashnor...

Covid i merr je tën anëtarit të njohur të “Grupit X”, Dashnor Diko jep lajmin per artistin

273
0

Ai eshte nje nga Kitaristet dhe muzikantet që bëri epokë në vitet pjestar i Grupit X, grup mjaft i njohur në ato vite.

Lajmin bëri të ditur këngëtari Dashnor Diko.

Basisti Artur Kruja u nda nga jeta pasi ishte prekur edhe nga Covid.

Miqtë e shokët dhanë lajmin në rrjetet sociale, duke e kujtuar Turin jo vetëm për profesionalizmin mbi krijimtarinë, por edhe humorin e tij që e shoqëronte kudo.

Na vjen keq për Turin e mrekullueshëm me të cilin kam kujtime shumë të bukura, një nga pjestarët e grupit X, muzikant i talentuar dhe me botë shpirtërore shumë positive. Do të mbaj mend për humorin tënd të spikatur dhe për atmosferën që krijoje në grup. Lamtumirë shoku ynë e ngushëllime familjes” shkroi këngëtari i mirënjohur Dashnor Diko në rrjetet sociale.