Çfarë do te ndodh në fundjavë në Shqipëri, pas shiut dhe ciklonit ja si do jete moti

Pas ketyre javeve te fundit ku kemi pare rebeshe shiu, na habit parashikimi me i ri qe eshte nje kthese.
Gjate diteve ne vijim rajoni yne pritet te perfshihet nga rrymat e nxehta te ajrit me origjine Afriken e Veriut dhe priten te shoqeruara edhe me rere.

Ky ndryshim do te shkaktoj rritje te temperaturave te pazakonta per Shqiperine dhe Greqine me deri ne 10 grade celsius me shume se normalja.

Madje parashikohen se gjate dites se shtune e te djele moti do te ndydhoje krejtesisht..