Çorbë shkodrane

Përbërësit:  400 gr mish të grirë 2 filxhanë oriz 5 filxhanë lëng mishi 1 kokërr qepë ½ lugë gjelle salcë domate 3-4 lugë gjelle vaj Kripë, piper Gjethe dafine Përgatitja:  Kaurdisim fillimisht qepën derisa të zbutet duke e ndihmuar dhe me pak kripë. Sapo qepa të bëhet transparente shtojmë mishin e grirë dhe e kaurdisim…

Read More

Pas dritës jeshile për të mos rikthyer vizat, Cakaj jep një tjetër lajm të rëndësishëm për shqiptarët

Shqipëria do të ketë një ambasadë edhe në Australi. Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave dhe selia e saj do të jetë në kryeqytetin australian, Kanberra. Shqipëria do të ketë një ambasadë edhe në Australi. Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave dhe selia e saj…

Read More

Rudina Hajdari i kërkon falje të huajve për Ilir Metën: Ndihem shumë e turpëruar…

Vajza e heroit të demokracisë dhe të tranzicionit, Rudina Hajdari, në këto ditë përvëluese, po bën deklarata të njëpasnjëshme, që po t’i lexosh, e shtojnë temperaturën përqark, edhe 10 gradë më shumë Pasi sulmoi, 18 orë më parë,  Lulzim Bashën, si autokrat dhe si i vetmi diktator në Shqipëri, sot në orët e fundit, deputetja…

Read More

Ilir Meta pritet të “hapë thesin”: Po filloj me timonerin artist dhe do shkoj deri…

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish përmes një statusi në facebook, lidhur me reformën në drejtësi, të cilën e ka etiketuar tashmë si ‘Ramaforma”. Ndërsa ndan me ndjekësit, refleksione të Ramaformave, kështu shkruan Presidenti, Meta ka publikuar statusin e dytë në pak kohë për ditën e sotme mbi këtë cështje dhe paralajmërom të tjera reagime…

Read More

“Nëse më quan burri i Monikës, do të them gruaja e Bilalit”, kush është Bilali për të cilin flet Meta

Sot, presidenti Ilir Meta, në një konferencë me mediat, paralajmëroi kryeministrin Edi Rama të mos e quaj më si ‘burri i Monikës’. Sipas Metës, nëse do ta quante më si të tillë, atëherë edhe ai do ta thërrasë si ‘gruaja e Bilalit’. Por kush është Bilali për të cilin flet Ilir Meta? Bëhet fjalë për…

Read More

Me të ëmën në maturë: Kush është i riu nga Kukësi që mori mijëra pëlqime

Një maturant nga Kukësi zgjodhi të shkonte ndryshe nga kushdo tjetër në mbrëmjen e maturës. Në vend të një prej shoqeve të klasës, adoleshenti u shfaq pikërisht me mamanë e tij. Fotografitë e të riut po qarkullojnë me shpejtësi në Instagram, teksa veprimi është vlerësuar dhe pëlqyer tejmase nga njerëzit. Me të drejtë, maturantit po…

Read More