Home TE NDRYSHME Cako beri deklaratë të bujshme:”Nga neser do te mbyllet Shqiperia?”

Cako beri deklaratë të bujshme:”Nga neser do te mbyllet Shqiperia?”

373
0

Sipas Cakos nga dita e neserme do te futemi ne karantine të dytë më datë 25 tetor, ndërsa vendi ynë do të jetë nga të fundit vende që do të aplikoj sipas tij vazhdën e izolimit.

Ai parashikoi se kjo mbyllje do të ndodhë para datës 23 tetor. “Me 25 tetor parashikohet vala e tretë. Do të hidhet një virus që do të jetë 30% më i fortë, i cili është realizuar në vitin 2015 në laborator.

Por ky izolim nuk ndodhi qe keshtu rrini te qete dhe besojme se dhe kete periudhe te veshtira do ta kalojme perseri.

E rendesishmja eshte qe ne te jemi vigjelent ndaj virusit dhe te perdorim masken dhe larjen e duarve sa me shpesh.