Ardit Gjebrea i përlot të gjithë me dedikimin me te bukur për Nexhmije Pagarushën

Ditën e sotme legjenda e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha u nda nga je ta.Dhe kjo ishte dicka qe nuk pritej

Nje nga kengetaret me te mira shqiptare dhe me zerin e bukur me nje ze birbil i kenges shqiptare.

Moderatori i njohur Ardit Gjebrea ka bere nje status per kengetaren e madhe.

Ja cfare shkruan:

“Unë sot dua të të kujtoj kështu dhe jo vetëm sot, por gjithë jetën. E mira, e ëmbla, lozanjarja ime. Të gjithë sot humbën artisten e madhe, njeriun e familjes, bashkëudhetaren speciale, ndërsa mua m’u këput filli që më lidhte me shpirtin binjak, me një shpirt si ai i yti që pata fatin ta njoh, ta jetoj dhe të ma falje sa herë isha dhe nuk isha me ty.
Kush tha që u shua bylbyli? Zë si i yti, është nga ata që e kanë jetën eterne. Më sëmbon zemra tani, por e di që je diku këtu, me mua, që aq shumë të dua!”, shkruan Arditi.