Alketa tha se pas 50 vitesh ishte e para femër që drejtoi festivalin por ja si i pervishet Hygerta Alektes

Alketa ndezi Sanremon por ndezi dhe Shqiperine dhe portalet qe flasin gjithe diten per te.

Alekta foli shume ne ate festival dhe ajo tha se pas 50 viteve të Festivalit të Këngës në RTSH, ajo ishte prezantuesja e parë femër ne kete festival per 50 vjet.

Kjo shprehje e saj, duket se nuk është pëlqyer aspak nga ish-Missi dhe moderatorja Hygerta Sako.Ajo nuk e ka pritur nje mesazh te tille dhe se ajo ka qene moderatore ne Rtsh dhe shume moderatore.

Por ja si ja kthen Hygerta Sako Alketes:

“Mirë që paskemi qenë të gjithë burra ne që kemi prezantuar festivalin e RTSH-së, po unë e paskam ngrënë keq, se paskam qenë burrë jo një, por plot katër herë”, shkroi Hygerta në rrjetet sociale.