Home TE NDRYSHME Alfred Cako ben deklaraten e re.Ja kur do te dal ushtria ne...

Alfred Cako ben deklaraten e re.Ja kur do te dal ushtria ne rruge

186
0

Cako si gjithmon ben deklarata te forta.Tashme pas deklaratave qe do mbyllej Shqiperia tashme po ben deklarata per Ameriken dhe cdo ndodh atje.

Ai ka thene se:Edhe pse Joe Biden ka fituar 290 vota elektorale, Trump nuk dorëzohet lehtë dhe ka nisur proceset ligjore pasi pretendon se zgjedhjet u manipuluan.

Në lidhje me këtë ka folur edhe teoricieni i njohur i konspiracionit në Shqipëri Alfred Cako, i cil u shpreh se Trump do të qeverisë vendin edhe një mandat tjetër.

Sipas tij, për ta arritur këtë, Trump do të shpërndajë ushtrinë kudo në SHBA, përpara rezultatit final të zgjedhjeve, më 20 janar.

Cako tha:
Trump kërkon të fusë ushtrinë para e të shpallet rezultati në SHBA, do ta fusë në çdo cep me sebepin për të ndihmuar për vaksinën, pro do ta ketë për çdo rebelim që mund të lindë dhe unë besoj që Trump do jetë dhe fituesi i mandatit tjetër 4-vjeçar.

Ndaj deklaratat e tij jane gjithmon te bujshme.