Home TE NDRYSHME A jetonte në shtëpi me qira aktori Koço Devole? Ja cfare thote...

A jetonte në shtëpi me qira aktori Koço Devole? Ja cfare thote djali i tij!

6700
0

Aktori Koco Devole nderroi jete te djelen dhe kjo si pasoje e infektimit me covid-19 por na ka prekur me shume edhe rrefimi i djalit te tij.

Nga homazhet qe u bene ne nder te aktorit dalluan fjalet qe Genci Devole ka thene per te atin. Nga fjalet qe ai tha ishin se Koco ishte nje baba i mire dhe nje burre i mrekullueshem.

“Ishte një baba i mrekullueshëm. Një prind i jashtëzakonshëm, prind i përkryer. E adhurojnë mbesat dhe nipërit, bashkëshort i devotshëm. Vepra e tij…. më mungojnë fjalët. Një boshllëk i jashtëzakonshëm”, – tha ai

I pyetur nga gazetarët se ai iku nga kjo jetë ne një shtëpi me qira, pasi besonte tek drejtësia, djali i aktorit u shpreh: “Virtyti i kujt është kjo, drejtësia… Mund të jetë virtyt… i drejti mund të jetë (shfryn). Mund ta quajmë budallallëk drejtësinë. Ai është i pastër dhe i qetë me shpirtin e tij”.

Madje Genci tha se babai i tij besonte te drejtesia duke thene: “Virtyti i kujt është kjo, drejtësia… Mund të jetë virtyt… i drejti mund të jetë (shfryn). Mund ta quajmë budallallëk drejtësinë. Ai është i pastër dhe i qetë me shpirtin e tij”.
Madje djali i Devoles tha se i ati besonte qe nje artist nuk duhet te ngaterrohet me politiken qe te mbeste e te kujtohej si i tille sepse nese po te ngaterrohej me politiken do ti humbte vlerat.

Familja e koco Devoles ka mbajtur homazhe me miq e te aferm e nderkoe qe trupi u percoll ne oren 13:00 ne baanesene fundit ne varrezat e Sharres