Home TE NDRYSHME A do ketë sërish karantinë? Kryeministri grek jep lajmin e keq për...

A do ketë sërish karantinë? Kryeministri grek jep lajmin e keq për gjithë Europën: Kemi tre ose katër muaj të vështirë

330
0

Kyriakos Mitsotakis hodhi poshtë mundësinë e vendosjes së një karantine të dytë jo vetëm në Greqi, por edhe në Evropë sepse nje karantine e dyte do te sjelli efekte te forta ne ekonomi dhe ne e pame qe kur u futem ne karantin nuk fituam asgje por gjerat shkuan dhe me keq ndaj karantina ka efektet e saj anesore.

Ai ka thene se :“Kemi tre ose katër muaj të vështirë përpara. Por shpresoj dhe jam optimist se nuk do të duhet të marrim masa më drastike sesa po marrim tani. Por nëse dikush pyet nëse kjo mund të thuhet me siguri, përgjigja është “jo”.

Ndaj jane muaj te veshtire por ne nuk duhet te dorezohemi virusit ka rene fuqia por perhapja e tij eshte shume e madhe ndaj duhet te jemi vigjilent.

Por ju duhet te jeni te kujdesshem dhe sa me shume kujdes aq me mire per te gjithe boten.Shpetoni veten tuaj shpetoni familjen tuaj ndaj duhet te jemi vigjilent.