Home TE NDRYSHME 24 ore mbas ngjarjes se dites se djeshme Rrugorja zbarkon në autostradën...

24 ore mbas ngjarjes se dites se djeshme Rrugorja zbarkon në autostradën e Vlorës: Ndalohet LIVE Mercedesi me 160 km/h, hiqen patenta . Tani rrugores i eshte shtuar nje radar i ri me ane te te cilit

274
0

30 patenta janë bllokuar nga Policia Rrugore e Vlorës në autostradën Fier-Vlorë, 24 orë pas ngjarje se dites se djeshme.

Bilanc i rëndë ky në një kohë që gjithë opinioni publik është i i rri tuar nga ngjarja e rëndë e regjistruar dje.Papërgjegjshëmria e shoferëve të mjeteve ka bërë që Rrugorja të zbarkojë në terren dhe vetëm për pak orë, në autostradën e Vlorës, pak metra larg vendit ku u nda nga jeta familja nga Patosi, , janë bllokuar 30 leje drejtimi.

Pra, duket se ndërgjegjësimi i shoferëve ka qenë vetëm në rrjetet sociale, pasi sot në rrugë, në të njëjtën rrugë ku dje ndodhi ku ndodhi ngjarja e rende. është bërë “lemeri” me patenta të tërhequra nga Rrugorjaa.

Gazetari Enrik Mehmeti ka qenë duke raportuar live pak minuta më parë, kur efektivët e Rrures kanë kapur me radarë një fuoristradë tip Mercedes Benz ML me 160 km/h. Për shkelje të tjera të qarkullimit, janë ndëshkuar 80 drejtues mjetesh. Ata lëviznin me shpejtësi pak kilimetra mbi atë të lejuarën, ose nuk kishin zbatuar rregulla të caktuara të qarkullimit.Punonjesit e Rrugores