13 vjecarja i merr jeten nenes pasi ajo i merr celularin

Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne SHBA ku mesohet se vajza 13 vjare i ka marre jeten nenes se saj pasi ajo i ka marr telefonin.

Nena i ka marre femijes telefonin pasi rrinte me ore te tera ne rrjetet sociale por ne fund ajo eshte goditur me mjete te forta nga vajza 13 vjecare.

Policia ka arrestuar vajzen dhe eshte duke punuar per zbardhjen e krimit.

Jetojme ne kohe te veshtira ku celuari eshte me i rendesishem se cdo gje per adoleshtet ndaj ekspertet bejn thirrje prinderve qe te kene kujdes ne raste te tilla pasi perfundojn ne tragjedi.