Zbulohet identiteti i plotë, ja kush ishte i riu qe humbi jeten nga ish-vjehrri në lokal

Del identideti i plote i Kudret Saliajt, i cili u eliminua nga ish-vjehrri i tij, Mexhit Picari.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të premte, në Tiranë pas grindheve të vazhdueshme për divorcin dhe kujdestarinë e fëmijëve. Saliaj kishte hapur procesin gjyqësor për t’u ndarë nga gruaja e tij me të cilin kanë edhe 3 fëmijë.

Mexhit Picari, një ish-p.olic hyri në lokal duke e qelluar ate drejt ish-dhëndrit, ndërsa u lendua edhe avokati Adriatik Cama, që ndodhej në një tavolinë me me personin qe humbi jeten.

Brenda familjes ka pasur akuza per tradhti dhe keq trajtime.

Familja e bashkëshortit, konkretisht vjehrra e 32-vjeçares, mbesa e burrit të saj, madje edhe 2 fëmijët e saj, e aku.zojnë Dhurata Saliajn për tra.dhti bashkëshortore. Ata thonë se ka prova, ndërsa vetë Dhurata mohon çdo gjë të tillë dhe i konsideron sajesa e trillime.

Gjendja ne familje u acarua dhe me shume kur Dhurata po sillej keq ndaj femijeve te saj dhe vjerres. Kjo solli dhe akuaza ndaj saj ne organet e rendit.

Per Dhurata Saliaj me 3 tetor Gjykata vendosi masen e sigurise ne shtepine e saj.