Xhelozia i ‘verbon sytë’ 28-vjeçarit, v.ret të fejuarën tre javë pasi i propozoi për martesë

Një infermiere është qëlluar nga i fejuari i saj tre javë pasi i kishte propozuar për martesë gjatë pushimeve romantike. Ana Fantaziu, 23 vjeç, u qëllua me armë në shtëpinë e familjes së saj nga i fejuari që ishte tepër xheloz për të.

Roman Vlasă, 28 vjeç, v.rau Anën dhe më pas ia ktheu armën vetes. Ai kishte ardhur për t’u takuar prindërit e Anës por një debat për shkaqe xhelozie solli ngjarjen e 23-vjeçares. Babai i Anës tha se ai u largua nga shtëpia për të marrë ndihmë pasi dhëndri i tij i ardhshëm i kërcënoi . Por pas pak çastesh ai dëgjoi dy të shtëna me armë.

Policia gjeti trupin e infermieres të urgjencës dhe të fejuarit të saj në shtëpinë e familjes në fshatin Fundul Galbenei, rrethi Hîncești. Çifti kishin dalë me njëri -tjetrin për dy vjet para se të fejoheshin. Një mik i shokuar tha:

Ata kishin një marrëdhënie të bukur. Ata kishin qenë së fundmi me pushime në Rumani me pushime, dhe ai i kërkoi asaj të ishte nusja e tij.
Burimi:headtopics Përktheu dhe përshtati:JOQ ALBANIA