Vijne ne jete dy binjake por prinderit i vendosin emrat qe nuk priteshin Covid dhe Korona por ja si ndodhi historia

0
621

Kane lindur 2 femije binjake ne Raipure me Indi dhe si per cudi ata i kane vene 2 emra te ducitshem femijeve te tyre.Ata i quajten Corona dhe Covid dhe lajmin e bene te ditur Insajderi.

Prindërit e tyre kane thene se i vendosen keto emr në shenjë kujtese për pengesat e tejkaluara gjatë kohës së provës me koronavirus që ka ndikuar në të gjithë botën dhe kjo eshte dicka ndryshe mbase do mbese ne historine e njerezimit kjo histori ndaj dhe emrat ja vendosen ashtu.

Nëna tha se ishte një lindje e “vështirë”. “Ne u përballëm me shumë sfida dhe unë dhe burri im donim ta bënim ditën të paharrueshme,” tha ajo, duke shtuar se ajo shkoi për të lindur më 26 mars, raporton BBC.

Stafi i spitalit filloi t’i quante binjakët si Corona dhe Covid menjëherë pasi ata lindën – gjë që i ndihmoi prindërit të merrnin vendimin e tyre./Insajderi