Video/E pa e para Pamelën/ Gruaja tregon si ndodhi ngjarja.Pasi u hodh nga pallati

Një qytetare ka rrëfyer momente nga ngjarja që ndodhi në Vlorë ku 34-vjeçarja Pamela Mërtiri u hodh nga kati i 5-të i pallatit bashkë me foshnjen 1-vjeç.

Gruaja tregon se çfarë bëri pak sekonda pasi nëna kishte bërë aktin fatal.

“Fëmijën nuk e pashë kush ishte por atë e pashë (vajzën). Mora një shishe me ujë dhe nuk reagoi. I kontrollova pulsin dhe nuk kishte. I hodha një batanije. Nuk njihnim fare. Unë se dija fare që ishte vajza e doktorit. U mblodhëm të gjitha dhe pyesnim ‘e njeh ti, e njeh ti’. Fëmijën nuk e pashë fare.

Ja keshtu ndodhi kjo ngjarje kur e pam.