Vendi fqinj shkundet nga tërmeti diten e sotme/ Ja sa ballë ishte

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të sotëm në ishullin e Kretës, në Greqi.

Mediet fqinje raportojnë se lë kundja ka qenë me madhësi 4.1 të shkallës r ihter dhe është regjistruar në orën 03:35 me orën greke.

Tërmeti është regjistruar në një zonë deti, në veriperëndim të Heraklion, sipas Institutit Gjeodinamik. Lëkundja ka qenë me një thellësi fokale prej 65.2 kilometra.