Vajza 1 vjecare bie nga kati i 3 i baneses

ITALI-Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne Itali ku nje femije 1 vjec shqiptare ka rene nga kati i 3 i baneses dhe eshte ne gjende shume te rende.

Ngjarja ka ndodhur para orës 10:30 të mëngjesit të së martës 3 tetor. Familja shqiptare ishte ne shtepi ne castin ku ndodhi ngjarja e rende.

Femija ka rene nga lartesia 6 metra dhe eshte derguar me urgjenc ne spital. Komshinjte kane ardhur ne ndihme te familjes shqiptare.

Femija eshte derguar ne spital dhe eshte ne gjendje shume te rende.