Home TE NDRYSHME U tha se kishte sëmundje të ligë dhe se qante për vajzat...

U tha se kishte sëmundje të ligë dhe se qante për vajzat e saj, reagon Aurela Gaçe: A keni moral që keni shkruar atë gjë….

282
0

Aurela Gaçe bëri para dy vitesh një postim ku bëri thirrje për të gjitha gratë të bënin ko ntrolle të vazhdueshme të gjirit. Mirëpo krejt papritur, shumë portale i janë rikthyer këtij postimi duke de formuar dhe nxjerrë nga konteksti mesazhin e saj dhe thënë se artistja kishte probleme shëndetësore.

Aurela Gaçe tregon për momentin e vështirë/ “Kam qarë boll”- Ç’ti ketë ndodhur trimes së labërisë

Së fundmi, ajo ka reaguar me titujt e portaleve, të cilët sipas saj bëjnë lajmin për të gjeneruar disa klikime.

Postimi i plotë:

“Deri ku mund të shkojë “gatimi” i një titulli ?

Në 2018,kam bërë një postim ku u kam bërë thirrje grave e nënave të bëjnë kontrrollet e gjirit, e kete e kam bere duke treguar edhe që edhe une bej kontrrollet,se kam fri kërat e mija si secili nga ne, se kam familje, se dua te jetoj si te gjithe, e të qënurit kengetare nuk me jep asnjë imu nitet mbrojteje nga sëmundjet që mund të kapë secilin në planet.

Tani, ky lajm,përseritet ,në 2021, duke e bërë titullin ,fiks kështu sic e shikoni, që te gjeneroje disa klikime në portalet e ketyre që arrijne e luajnë edhe deri me shëndetin.

Me morën miq ne telefon. Më pyesnin nëse isha mirë. S’po e kuptoja. Pastaj me derguan shkrimet .
E lashe te shkonte. Nderkohe miq, qoftë edhe njerëz dashamirës më ndalojne ne.rrugë e më shprehin keqar dhjen për lajmin e lexuar,sepse sigurisht, automatikisht, lexojne titullin mendojne të keqen. Jam e ind injuar.

Keto portale nuk e bëjnë lajmin sot në 2021 për te ndihmuar gratë ( ashtu sic ishte edhe qëllimi im) ,por.për të gjeneruar vetëm disa klikime.

Bravo. Thonë që në këto raste, të shtohet jeta. Moralin ku e keni? Si mund te manipuloni edhe me lajme për shendetin? Ptujjjjj”.

TwitterFacebookGoogle+Pinterest