U tha se ka qenë i martuar në Gjermani? Mevlani flet dhe i sqaron njëherë e mirë: Edhe Ledjana e….

Që në fillim të emisionit “Për’puthen” është përfolur se njëri prej konkurrentëve më të komentuar Mevlan Shaba është i martuar

Sipas mediave bëhej me dije se ai është kurorëzuar në Gjermani dhe këtë gjë e justifikonin edhe udhëtimet e tij të shpeshta drejt këtij shteti.

Vetë Mevlani nuk kishte reaguar asnjëherë rreth këtyre zërave, mirëpo ka thyer heshtjen ditën e sotme. Në studio konkurrentët u janë përgjigjur pyetjeve të publikut e njëra prej tyre ishte nëse Mevlani është me të vërtetë i martuar.

Ky fakt nuk u mohua nga ai. Konkurrenti bëri me dije se para 4-5 vitesh ka qenë i martua me një shtetase gjermane për letra.

Ai sqaroi se kur u bë pjesë e emisionit ishte ndarë prej saj, duke shtuar se ka vendosur edhe Ledianën në dijeni të kësaj historie. Kujtojmë se prej disa javësh Mevlani dhe Lediana janë deklaruar në emision vetëm për njëri-tjetrin.