Toka nuk gjen qetësi perseri sot lëkundje të tjera tërmeti në 2 qytete ja ku ishte epiqendra dhe magnituda

0
457

Perseri mbremjen e sotme vendi lekundet nga nje termet por pa pasoja.

Sipas CSEM tërmeti ishte me magnitudë 3.0 ballë i shkallës Rihter dhe ky eshte nje termet normal ku sizmologet thote se nuk ka asnje problem dhe qe nuk duhet te shqetesoheni.

Sipas të dhënave, epiqendra e lëkundjeve ishte 22 km në jug-perëndim të Elbasanit dhe 4 km në very-lindje të Lushnjes por lekundjet jane ndier dhe me gjere.

Thellësia e tërmetit ishte 10 km, raporton CSEM ndaj nuk ka pasur probleme.