Home TE NDRYSHME Tërmet ne Shqiperi. Nxjerr në rrugë pushuesit nga shtepit e tyre (Video)

Tërmet ne Shqiperi. Nxjerr në rrugë pushuesit nga shtepit e tyre (Video)

374
0

Disa nga qytetarët e Lezhës pas tërmetit te mbremjes se sotme kanë dal jashtë, duke qendruar në rrugë pasi i druhen lëkundjeve të tjera, ndonse më së shumti lëkundet janë ndjerë në Shëngjin, Ishull Lezhë, etj.

Pikërisht nga këto zona raportohet se disa nga pushuesit e shumtë që ndodhen aty, te shqetesuar kanë braktisur momentalisht strukturat turistike.

Sipas Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti ka qenë me magnitutë 4.1 shkallë i shkallës rihter dhe është ndjerë shumë nga qytetarët në Lezhë.