Termeti me magnitud 6.2 ballë ne kete vend.Njerezit dalin ne rruge me vrap

Një tërmet me magnitudë 6.2 është regjistruar ditën e sotme afër brigjeve të Kalifornisë dhe shtepite jane lekundur si kurr me pare ku njerezit dalin me rruge me vrap

Këto të dhëna janë siguruar nga Vëzgjuesit Gjeologjik të ShBA-së. Sipas medias CNN raporton se tërmeti ndodhi afër Kepit Mendocino pranë kontesë Humboldt dhe u ndje deri në San Francisko dhe Chico, Kaliforni.

Deri më tani nga raportimet e para bëhet me dije se nuk është regjistruar asnjë dëm .

Megjithatë ekipet e emergjencës shtojnë se tërmeti ka shkaktuar panic tek qytetarët dhe disa dëme të tjera material.