Home TE NDRYSHME Tërmeti lekund serisht, ja sa ballë ishte dhe ku kishte epiqendra

Tërmeti lekund serisht, ja sa ballë ishte dhe ku kishte epiqendra

259
0

Një tjetër tërmet i fortë ka goditur sot Turqinë pas Greqise dhe Shqiperise prap ka pasur lekndje termeti.

Tërmeti me magnitudë 4,2 të shkallës rihter ka goditur provincën perëndimore Denizli të Turqisë.

Ky fakt u bë i ditur nga agjencia për menaxhimin e katastrofave, transmeton Anadolu Agency (AA).

Kujtojmë se në muaj tetor të vitit që lamë pas Turqia u go dit nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.6 ballë, në Izmir.

Por cdo gje tani eshte qetesuar dhe nuk ka pasur te lenduar.