Termeti i forte shkundi vendin, shikoni si u tund dhoma. Ja cfare ben qeni.. (Video)

Tërmeti në Greqi mbrëmjen e djeshme shkaktoi frikë edhe në Shqipëri, Kosovë e Maqedoninë e Veriut.

Ne nje video te publikuar se fundmi duket se sa e forte ishte lekundja duke e shkundur dhomen e nje shtepie si dhe duke i hedhur objektet qe ndodheshin ne te.

Ne video shihet dhe nje qen i cili i hutuar nuk di se cfare te beje dhe hipen mbi divan.