Tërmeti i forte shkund vendin fqinj ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 5.3 të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm, në Nisyros në Greqi.

Instituti Gjeodinamik i Observatorit Kombëtar të Athinë, e ka raportuar si një tërmet të “fortë” këtë të sotmin, i cili është pasuar edhe nga dy lëkundje tjera me 4.7 dhe 4.1 të shkallës Rihter.

Epiqendra u shënua 22 kilometra në jug-perëndim të qytetit Nisyros. Deri nuk është raportuar për dëme.

Dhe ky muaj nisi me termete ashtu si dhe muaji qe lam pas.

Shpresojme qe termetet te mos lejne pasoja dhe cdo gje te shkoje mire.