Tërmet mbremjen e sotme, lëkundet toka, ja epiqendra dhe magnituda

0
426

Lëkundje sizmike janë regjistruar para pak minutave në vend tone ku nje termet e lehte me magnitude 3 balle ka lekundur qytetin e Korces.

Tërmeti është ndjerë në juglindje të vendit dhe epiqendra mësohet se ka qenë në Korçë dhe ora e lëkundjes është shënuar 20.42 por nuk ka pasur pasoja dhe cdo gje ka shkuar mire.

Tërmeti është lokalizuar në një thellësi prej 2 km me intensitet 3.2 ballë.

Nga ky tërmet deri tani nuk raportohen deme ne materiale apo ne njerez cdo gje eshte qetesuar.