Home TE NDRYSHME Tërmet i fuqishëm 7,5 rihter lekund kete vend, shikoni si tundet cdo...

Tërmet i fuqishëm 7,5 rihter lekund kete vend, shikoni si tundet cdo gje.. (Video)

243
0

Një tërmet me magnitudë 7,5 ka goditur Perunë ditën e dielë.

Epiqendra e tërmetit të fuqishëm ishte 40 km nga qyteti Barranca, ndërsa thellësia e tij ishte 100 km.

Ende nuk ka raportime për jete te humbura nga lëkundjet që u ndjenë deri në kryeqytetin e vendit, Lima.

“Pas disa sekondash kuptova se ishte një tërmet dhe fillova të numëroja… zgjati për rreth 57 sekonda dhe kishte disa momente kur lëkundjet u bënë më të forta.