Home TE NDRYSHME Termet i forte ne Greqi. Termeti ndjehet edhe ne jug te vendit...

Termet i forte ne Greqi. Termeti ndjehet edhe ne jug te vendit tone

251
0

Greqia nuk gjene qetesi nga termetet, por duke qene se ne jemi vende fqinje me Greqine terrotore te vendit tone preken nga termete qe ndodhin ne Greqi Lëkundje të forta tërmeti janë ndier pak minuta më parë në Gjirokastër dhe Vlore.

Por cdo gje ka shkuar pa probleme.

Sipas EMCS-së, epiqendra ka qenë 20 km larg Janines.

Lëkundjet e forta të termetit janë ndier edhe në jug te Shqiperis, banorët e të cilës kanë ndjere dridhjet me magnitudë 4.9.

E gjithe zona e ballkanit deri ne Itali ka pasur lekundje sizmike ne muajin e Korrikut por fatmiresisht nuk ka pasur pasoja.