Të shtunën dhe të dielën merrni masa, ja çfarë pritet të ndodhë me motin

0
15152

Vendi ynë do të vijoj të ndikohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike edhe sa i përket kësaj fundjave.

Moti për të dyja ditët (Shtunë dhe e Diel) parashikohet i kthjellët e vranësira fare të pakta kalimtare në zonën e jugut dhe relievet malore.

Era parashikohet të fryjë e lehtë me drejtim kryesor nga kuadrati i veriut dhe shpejtësi mesatare 1-5m/s.

Përgjatë vijës bregdetare hera-herës era bëhet me intensitet mesatar dhe shpejtësi deri në 8-10m/s.