Te gjithe me kane zili. 30 vjecarja rrit mjekrren te duket femra me e bukur dhe shume terheqese per meshkujt

30 vjeçarja, e cila rruante fytyrën dy herë në ditë që kur ishte 13 vjeç, thotë se pranimi i mjekrës tashmë e ka bërë të ndihet më e tërheqëse se kurrë.

Dakota Cooke, 30 vjeç, nga Las Vegas, tregon historinë e saj qe ne adoleshence dhe cfare kishte perjetuar ne ate kohe.

Dakotaqe prej moshes 13 vjecare kuptoi se qimet ne fytyren e saj nuk ishin normale si moshataret e saj dhe me tej u detyrua qe ti rruante ato cdo dite.

Si vajze ajo e ndjente veten keq shpesh here pasi ishte jashte normales qe nje femer te kishte qime ne mjeker. Familjaret e saj e derguan te disa mjeke te cilet ne perpjekje per te gjet shkakun thjesht nuk mund ta ndihmonin ne eleminimn e mjekres.

Mori vesh se gjendra endokrine mund te ishte nje arsye por edhe vezoret policitike kishte shume shanse te rrisnin testoseronet ne trupin e saj e te shkaktonin nje mjeker plot qime si nje mashkull.

Ne vitet e mevonshme mjekra e saj u rrit me shume dhe ajo ndjehej ne siklet nga skuqja dhe irritimi qe rruajtja e mjekres se saj i linte, duke e detyruar te perdorte make up per ta mbuluar.
Duke treguar per jeten e saj ne tiktok ajo shpesh filmon veten dhe flet per periudhen kur vendosi te rriste mjekren qe ne kohen kur filloi te punoje ne nje cirk ne vitin 2015.

Gjithashtu thote se tashme edhe pse nuk e priste merr komplimenta dhe shume fjale mbeshtetese nga fansat e saj.
“Të kesh mjekër nuk më ka ndikuar kurrë të jem femër, është vetëm një pjesë e imja tani dhe më pëlqen që e kam pranuar”.