Home TE NDRYSHME Skandal ajo qe po ndodh/ Mjeku bën denoncimin tron ditës, çfarë...

Skandal ajo qe po ndodh/ Mjeku bën denoncimin tron ditës, çfarë po fshihet në QSUT?

398
0

Petrit Vargu mjek ne qsut ka ber nje postim ne rrjtet sociale dhe ka denoncuar se facebook nje ngjarje qe po ndodh keto dite ne qsut.

Ai deklaron se Ministria e Shëndetësisë nuk bën tamponë për personelin e spitalit dhe fsheh rastet meqe nuk kane tampona.

Ja se si shprehet ai:“Skandal! Një mjek dhe dy infermierë janë pozitiv me Covid në urgjencën e QSUT-se. Ministria e shëndetësisë nuk bën tamponë për personelin dhe fsheh rastet. SPAK ku është? Po vidhen jetët e njerëzve!”, – shkruan mjeku Vargu.