Sinoptikanët japin lajmin e ri, ja si pritet te mbyllet muaji Gusht

0
444

Muaji i fundit i verës pritet të vijojë me mot të mirë dhe temperatura teper të larta si gjithmon muaji gusht karakterizohet me keto temperatura te larta mbase dhe muaji shtator pritet te jete i nxehte.

Meteorologu Akil Osmani tha në një lidhje direkte për News24 tha se në zonat bregdetare do ketë rritje të temperaturave deri në 38 gradë celsius, ndërsa vranësira të pakta në zonat malore.

Zonat bregdetare do të jenë në dominimin e orëve me diell.

Pritet që të kemi rritje të vlerave termike, në zonat bregdetare 37-38 gradë celsius. Rritje e vlerave termike edhe në zonat malore 31-32 gradë celsius. 15-ditëshi i dytë i gushtit do të jetë kryesisht me diell.

Në zonat malore do të ketë vranësira të pakta, perfundoi Osmani.