Shqiptarët e ndjekin shumë/ Do mbeteni pa fjalë kur të mësoni si do mbarojë Doktori i Mrekullive

Një nga serialet më të ndjekur, që theu rekorde në shikueshmëri “Doktori i Mrekullive” transmetoi episodin e fundit në Turqi.

Lajmi se seriali do të transmetojë episodin e fundit i tri shtoi të gjithë fansat, por episodi final i ktheu buzëqeshjen të gjithëve. Seriali përfundoi me martesën e Aliut dhe Nazllës, me një dasmë përrallore ku morën pjesë personazhet më të dashur të spitalit të famshëm.

Seriali u mbyll me një mesazh të fortë: të gjithë mund t’ja dalin në jetë. “Doktori i mrekullive” transmetohet aktualisht edhe në vendin tonë në TV Klan, ku ka patur një shikueshmëri shumë të lartë.