Home TE NDRYSHME Shqipëria drejt mbylljes totale ne 2 dhjetor? Manastirliu zbulon skenarin pas kesaj...

Shqipëria drejt mbylljes totale ne 2 dhjetor? Manastirliu zbulon skenarin pas kesaj date

2690
0

Ogerta Manastirliu thote se cfare do ndodhi ne 2 dhjetor.Ajo nuk e mohoi nje mbyllje te vendit dhe tha se:“Maska është një masë e gjithë-pranuar sot që funksionon, por duhet shoqëruar me distancim dhe higjienë.

Komiteti i Ekspertëve është duke mbajtur nën vëzhgim situatën për gjithçka.

Ne do ta vlerësojmë situatën mbi baza dinamike.

Dhe shpresojm qe numri i te infektuarve te bie.

Shpresojmë shumë në bashkëpunimin e qytetarëve. Ne çdo gjë e kemi arritur falë bashkëpunimit të qytetarëve, duke pasur fleksibilitet edhe tek masat ndaj duhet te jemi te kujdesshem.

Ne nuk e duam mbylljen, por masat kufizuese do të vlerësohen në bazë të situatës, sepse jemi përballë të panjohurave. Ky virus ka edhe të panjohura edhe të njohura. Covid-19 ndërpret transmetueshmërisë kur nuk ka terren dhe kjo arrihet vetëm me maska e zbatim të masave”, tha Manastirliu