Shkendije Mujaj largohet nga muzika dhe nis nje jete te re dhe e lumtur, mesazhi i saj per femrat

Shkëndije Mujaj vjen në këtë intervistë ku tregon arsyet pse u mbulua, rrugën e Zotit të cilën po e ndjek dhe arsyet e tërheqjes nga muzika dhe nga jeta qe bente dikur.

Ne fakt besimi ta mbush shpirtin dhe njeriu gjen ate qetesine me veten e tij ku ushqen shpirtin dhe adhuron Zotin.Ka shume njerez te ndryshem pasi lodhen nga jeta qe jeton dhe ata ndihen bosh ne fakt besimi e mbush zemren e njeriut dhe i kthene qetesin qe nuk mund ta gjesh ne asnje vend tjeter.

Shknedija thote se jam larguar nga muzika, të paktën me stilin që kisha.

Fitova shumë gjëra materiale nga muzika, të cilat ashtu siç erdhën shpejt edhe ikën shpejt, pare pa pikë bereqeti. E humba kohën duke jetuar pa shijen e besimit, kënaqësi që nuk të kërkon asgjë përveç bindjes ndaj Zotit. Thjesht njoha shumëkënd por jo atë që më krijoi dhe tani ndihem ndryshe dhe e lumtur brenda vetes.

Nje ndryshim te madhe me dha dhe humbja e nenes dhe aty ndryshova cdo gje.

Ndersa porosia ime për të gjitha femrat është: feja islame nuk erdhi të na vështirësojë jetën neve, por të na lehtësojë, se çdo gjë çfarë është urdhëruar nga Zoti është për të mirën tonë pavarësisht se ne nuk e kuptojmë fillimisht.

Kur unë pata dalë para 10 viteve me deklaratën që i arrita format e mia përmes sportit, askush nuk më besoi.

Pastaj e provuan dhe u bindën. Tani e kam edhe një mesazh: provojeni vetë.

#Namazchallenge; nëse nuk do gjesh lumturinë që je duke kërkuar ndër vite, eja më kërko mua. E provuar dhe aprovuar 1 milion për qind, garantoj.